Žij svůj život!

1. pomoc při kosmetických chybách

12. února 2008 v 17:41 | verunka |  ♥kosmetika♥
Všechny se chceme líbit a tak trávíme hodně času tím, že se zkrášlujeme. Někdy se ovšem nepovede vše tak, jak jsme si představovaly. Nikdy ale není pozdě, pokud víme, jak případnou chybu napravit.
Zrovna pospícháte na schůzku a myslíte si, že jste upravená, ale při letmém pohledu do zrcadla zjistíte, že jste na omylu. Řasy se vám obtiskly na víčko, oční linka je nakřivo a ke všemu se vám ještě loupe lak na nehtech. Nejraději byste se odlíčila a začala znova, ale už nemáte čas. Nemusíte však házet flintu do žita, všechno se dá ještě napravit.
Obtisknutá řasenka
Pokud máte čerstvě obtisknutou řasenku na víčku, na které jste předtím pečlivě nanesla stíny, musíte si vzít tyčinku s vatou, která se používá k čištění uší, abyste odstranila pouze řasenku a ne zbytečně veškeré stíny z očí. Pokud je řasenka už zaschlá, tyčinku navlhčete. Pak už jen prstem přejeďte přes víčko, aby byly stíny rovnoměrné.
Nerovná oční linka
Opět můžeme použít vatovou tyčinku, kterou umázneme špatně nalíčenou část, nebo použijeme pudrové stíny, pod kterými linku schováme a můžeme ji namalovat znova. Pokud je linka silná, před použitím stínů ji rozetřeme do ztracena.
Olupující se lak
Nemá cenu oloupaný lak přetírat novou vrstvou, stejně by to bylo vidět, ale pokud nemáme čas, abychom se nejdříve odlakovaly a spěcháme, pak lakem pouze dokreslíme oloupaná místa a celý nehet přetřeme bezbarvým lakem.
Zlomený nehet
Zlomený nehet je častá nehoda a tak bychom měli mít doma pro tyto případy lepidlo na umělé nehty. Trochu ho ukápnete na zlomený nehet a jemně ho přilepíte zpátky. Až budete mít více času, budete si moci zajít na manikúru nebo si všechny nehty zapilujete do stejného tvaru.
Špatná barva na vlasy
Tolik jste si slibovala od nové barvy na vlasy, ale když se teď podíváte do zrcadla, chce se vám brečet. Pokud vás tlačí čas a nestíháte návštěvu u kadeřnice, použijte barevný tónovací šampón, kterým si vlasy umyjte. Vydrží přibližně šest umytí a vám dopřeje dostatek času k tomu, abyste se mohla vypravit do kadeřnictví.
Odrůstající nebo šedivějící vlasy
Vše samozřejmě nejlépe schová barva na vlasy, ale kde na to teď rychle najít čas? Pro tyto případy je vhodné použití barevných řasenek, které jsou přímo určeny pro vlasy a jednotlivé vrchní pramínky obarvit. Řasenky jsou dostání v mnoha barvách a odstínech a můžete je použít i na jiné příležitosti, například tehdy, pokud chcete zkrátka jen nějakou změnu a oživení účesu.
Silně nalíčené tváře
Přehnaly jste to s tvářenkou a vaše líčka teď připomínají spíše pohádkovou Marfušu? Nemusíte hned přistoupit k odličování celého obličeje, stačí použít papírový kapesník, kterým jemně otřete tváře a pak je přepudrujete světlým pudrem.
Depilace
Právě jste si oholila nohy, protože jste si chtěla obléknout novou sukni, ale ouha..kůže je po oholení podrážděná a červená. Pro tyto případy byste měla mít vždy po ruce krém s obsahem aloe vera, protože ten zklidňuje a tiší podrážděnou pokožku. Nejlepší je používat na holení přímo gely s aloe vera a tím tak podráždění předcházet.
Šupinatá kůže po depilaci
Depilace sice proběhla bez podráždění, nicméně teď máte na nohou šupinatou a suchou kůži. Jak s ní rychle zatočit? Proveďte si na nohou peeling a poté je natřete mastnějším krémem, nejlépe s obsahem panthenolu.
Vytrhané obočí
Přehnala jste to s vytrháváním obočí a teď máte místo hezkého oblouku slabé nebo nerovné linie? Pak přichází na řadu dobře ořezaná tužka, buď černá nebo hnědá, podle toho, jaké barvy máte obočí a ve směru růstu obočí postupně dokreslete jednotlivé chloupky. Pak ještě obočí vykartáčujte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pokud jsi tu byl tak klikni nebo neklikni ať zhruba vím jaká je tu návštěvnost!!!

klik!!!
neklik!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


(c) Vercza 2009