Žij svůj život!

Kosmetická past

12. února 2008 v 17:39 | verunka |  ♥kosmetika♥
Udělal se vám opar, štípou vás oči a na tváři máte vyrážku? Pak je čas věnovat svou pozornost své taštičce s líčidly. Možná v ní naleznete odpověď na své otázky.
Kosmetika nás má krášlit, ale může skrývat i některá nebezpečí. Za určitých okolností nám může způsobit nepříjemné zdravotní komplikace. Je to jednoduché. Při otevření kosmetického přípravku na něj začnou působit bakterie a vzduch. K tomu si přidejme ještě riziko infekce z aplikátorů na make-up, houbiček a prstů.
Většina kosmetických výrobků obsahuje konzervační látky. Tyto látky nám zaručují garanční dobu, po kterou se výrobek skladuje otevřený a tak se nekazí. Všechny pleťové krémy, gely, lesky, stíny, odličovací přípravky, tekutý, krémový a pudrový make-up mají záruční dobu 30 měsíců od data výroby. Kosmetika prodávaná v lékárnách, speciální bylinná a indická kosmetika má kratší dobu trvanlivosti. Tato doba musí být zřetelně vyznačena na obalu výrobku.
Pro kosmetiku vyrobenou doma podle různých návodů platí, že se při výrobě musí dodržet hygiena, vždy si udělat jen potřebné množství a dobře vše skladovat. Tato kosmetika je určena pro rychlou spotřebu.

Jak dlouho vydrží kosmetika? Vždy záleží na kvalitě a na tom, jak s ní zacházíme. Pokud své kosmetické pomůcky skladujeme v teplé koupelně nebo na taburetce, na kterou svítí sluníčko, je její životnost o hodně kratší. Správně by se měl krém nabírat špachtlí, správně uzavírat krémy a flakonky s voňavkou a vše mít na chladném, temném a suchém místě.
Nejlepší ochranou je opatrnost. Jakmile nám začne kosmetika měnit barvu, zapáchat, ihned vše vyhodit. To samé platí, pokud se vám udělá vyrážka, ječné zrno či zánět spojivek. Buď používáte špatnou kosmetiku nebo již není vhodná pro použití. Pokud se takovéto kosmetiky nezbavíte, hrozí vám infekce. Abychom zabránili různým ekzémům a infekcím, je vhodné své štětečky, houbičky a aplikátory při denním použití alespoň jednou týdně vyčistit. Je-li v kosmetické taštičce vyteklý make-up nebo vysypané stíny, taštičku vyčistěte. I zde se mohou objevit škodlivé bakterie.
Nejen na kosmetických přípravcích a pomůckách nás ohrožují mikroorganismy. Dalším jejich útočištěm jsou i hřebeny a kartáče. Pokud je na hřebenu mnoho zbytků laků, gelů, mazu a vosků, ihned hřeben vyčistěte. Měli bychom si pamatovat, že svou kosmetiku a své hřebeny nikomu nikdy nepůjčujeme.
Rady proti baktériím:
1) Nikomu nepůjčovat svou kosmetiku, v obchodech pozor na testovací vzorky.
2) Žádný kosmetický výrobek neřiďte vodou nebo slinami, protože jak voda tak vaše sliny mohou do výrobku zanést bakterie.
3) Všechny štětečky na líčení při denním používání aspoň jednou týdně umyjte vlasovým šamponem a nechte uschnout.
4) Před samotným líčením a nanášením pleťového krému si vždy umyjte ruce a dbejte na hygienu.
5) Po použití krémů či voňavky vždy výrobek dobře uzavírejte.
6) Nepoužívejte kosmetiku s propadlou (záruční) dobou použitelnosti
7) Udržujte svou kosmetickou taštičku v pořádku a v čistotě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pokud jsi tu byl tak klikni nebo neklikni ať zhruba vím jaká je tu návštěvnost!!!

klik!!!
neklik!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


(c) Vercza 2009