Žij svůj život!

účes podle tvaru obličeje

15. února 2008 v 18:13 | verunka |  účesy

Vyber si ten nejlepší pro tebe!

Možná se ti už někdy stejně jako mně stalo, že jsi si v časopisu vybrala super účes, nebo jsi se inspirovala svou oblíbenou hvězdou a myslela jsi, že když sluší nějaký účes jí, budeš v něm vypadat skvěle i ty. To samé se stalo mně a na konci jsem byla pěkně zklamaná. Hlavní je, poradit se s profesionální kadeřnicí a myslet na to, jaký máš tvar obličeje, kvalitu a typ vlasů. Podle toho pak můžeš vybírat. Pokud nosíš brýle, máme pro tebe také pár skvělých tipů! Jaké ti nejlépe sednou? :-)

TYPY OBLIČEJE

Oválný obličej

= lícní kosti se zužují do úzké brady a úzkého čela. Pokud máš oválný obličej, buď šťastná! Považuje se za dokonalý tvar, kterému sluší téměř jakýkoliv účes! :-)
Nosíš brýle?
Oválný tvar obličeje je jako výhra v loterii také při výběru brýlí. Sluší ti skoro všechny typy brýlí, tak se nebraň novinkám!

Kulatý obličej

= široké čelo v oblasti vlasové linie, vyplněné tváře pod lícními kostmi, často krátký a silnější krk. Potřebuješ navodit dojem štíhlosti, proto si nikdy nevybírej kudrny, ale spíše hladší účes! Pozor - bez pěšinky uprostřed! Hlavně nezkoušej krátkou hustou ofinu. Pokud ofinu chceš, měla by být sestříhaná a delší, nebo vyčesaná z čela. Aby vypadal tvůj obličej užší, měj vlasy po stranách uhlazené, nebo zvol celkový sestřih nakrátko. Vybírej si účesy, které se sčesávají dopředu a obličej rámují tak, že díky tomu vypadá štíhlejší.
Nosíš brýle?
Zeštíhli kulatý tvar obličeje brýlemi s výraznější horní obrubou. Tmavší a černá skla také zužují. Vyhni se hlavně malým oválným a oblým tvarům, které by ti spíše uškodily!

Podlouhlý obličej

= jemné úzké lícní kosti, vysoké čelo a dlouhá zakulacená brada. Tvar obličeje zmírníš kratšími sestříhanými vlasy do vrstev. Vlasy zkus načesat třeba do drdolu s ofinou. Nesedne ti účes bez ofiny z rovných, stejně dlouhých vlasů. Tvoje vlasy by také rozhodně neměly být delší než po bradu. Zvlněné vlasy po stranách obličeje jsou super, protože ho trochu zjemní a rozšíří. Ofina je taky v pohodě - dokáže obličej opticky zkracovat.
Nosíš brýle?
Plastové větší obroučky, které jsou lehce zakulaceny, s podlouhlým obličejem skvěle kontrastují. Inspiruj se třeba u Gwen Stefani, která si je oblíbila!

Srdcový obličej

= široké čelo a lícní kosti s kulatou úzkou bradou. Budeš vypadat skvěle se střapatým účesem a velkým objemem, zkus také ofinu, ta výborně vyváží úzkou bradu a opticky úží široké čelo. Kudrny nebo vlnky ve výšce brady ji opticky rozšíří.
Nosíš brýle?
Výrazné velké brýle nejsou pro tebe to pravé ořechové. Tvému obličeji pomůžou jemné a lehké typy brýlí bez rámečků. Vyřádit se můžeš při výběru barevného tónování skel a vtipných detailů po stranách obrouček brýlí.

Hranatý obličej

= shodná šířka čela s bradou, hranaté lícní kosti často doplňuje ostrý profil. Široké čelo zjemníš delší nadlehčenou ofinou. Vlasy stupňovitým sestřihem navrstvíš - nasměruj je do obličeje, tím opticky vytvoříš dojem oválného tvaru. Když účes ještě trochu zvlníš, zbavíš ho hranatosti a odvedeš pozornost od ostrého profilu. Stejně tak zabere pěšinka na straně!
Nosíš brýle?
Vhodné brýle pro tebe? Ty s lehce zakulacenými obroučkami ve tvaru motýlích křídel. Vyvaruj se temných skel, světlejší zabarvení bude pro tebe mnohem lepší!

Trojúhelníkový obličej

= široké čelo postupně se zužující do špičaté brady. Pro tebe se hodí účes z polodlouhých vlasů, který může být ve výšce brady trochu rozevlátý. Nehodí se vlasy vyčesané do výšky, které ještě více rozšíří čelo.

Obdélníkový obličej

= délka mezi čelem a bradou je podstatně delší než mezi lícními kostmi. Obličej má hranaté rysy. Vyber si účes se zakulaceným tvarem, například sestříhané mikádo. Naopak zapomeň na vlasy vyčesané z čela.

Čtvercový obličej

= hranatý obličej se širokým čelem a čtvercovým tvarem čelistí. Šířka čela a šířka brady je shodná se vzdáleností mezi čelem a bradou. Super je pro tebe účes se zakulaceným tvarem, sestříhanými, vlnitými nebo lehce zkadeřenými vlasy a pěšinkou na straně.

INTERNET

- Na adrese www.ukhairdressers.com/star_gallery najdeš účesů svých oblíbených hvězd!
- 2113 různých účesů najdeš na www.ukhairdressers.com/style

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pokud jsi tu byl tak klikni nebo neklikni ať zhruba vím jaká je tu návštěvnost!!!

klik!!!
neklik!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


(c) Vercza 2009